Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

29 квітня 2012

Флюгери Львова 2012

Етно-джазовий фестиваль, який є музичною візитівкою Львова, завжди розпочинає фестивальний сезон. Як і кожного разу шанувальники джазу та фолку зберуться у самому серці Львова – внутрішньому дворику ратуші.

Етно-джаз фестиваль, котрий щороку проводиться на День Львова у ексклюзивно відведеному для нього внутрішньому дворику Ратуші. Фестиваль розпочався 2003 року і кожного року збільшує свої масштаби та приєднує до програми літературні акції, гепенінги, медійні проекти. Традиційними стали також «Ранкові прокидання» з гуртом «Мертвий Півень».

Уявіть собі Львів, який святкує свій День Народження. Урочистості, концерти, переповнені кнайпи, сила екскурсій та народних строїв, наманекюрених левів і розцяцькованих туристів, вуличних театрів і стихійних експромтів… Нарешті настає вечір і ти, втомившись від святкового гамору та колотнечі, неначе ветеран визвольних змагань доповзаєш до своєї джазової криївки і розчинялися в музиці, в ароматі кави, сигар та весняного цвіту… Високий "біг-бен" Ратуші, мерехтіння свічок, поважні пани ностальгійно попивають коньяк, молодь із пивом розміщується просто на землі, джазові мелодії огортають тіло і заповзають до середини, раптом піднімаєш голову і бачиш над цим всім спокійне зоряне небо...

Цього року «Флюгери» святкують свою десяту весну.

Із 29 квітня по 1 травня у дворику Львівської Ратуші відбудеться Х Міжнародний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова з Бучач».

За десять років існування фестивалю, «Флюгери» стали музичною візитівкою Львова та подією, яка розпочинає фестивальний сезон в Україні. Принаймні, це єдиний фестиваль, на якому люди танцюють під джаз, який може з самого ранку зібрати переповнений дворик фанатів. Це фестиваль, який дарує радість і затишок настільки різним особистостям.

Упродовж десяти років на «Флюгерах» виступило понад 150 колективів, тобто близько пів тисячі митців. Окрім якнайрізноманітніших відтінків етно та джазу на «Флюгерах» відбувалися і театральні акції, і мультимедійні презентації, гепенінги з перфомансами, літературні читання та різноманітні естетичні провокації. За межами дворика ратуші фестиваль відбувався у «Синій Фляшці», «Ляльці», Філармонії, театрі ім. Заньковецької, «Дзизі» та інших культових місцях, якщо вже не брати до уваги вулиці нічного Львова.

За цей час дерева у дворику виросли на 20 см, а гурти, які починали тут свою кар'єру, стали зірками. Випитої на «Флюгерах» кави, коньяку та викурених сигар не злічити, як і несподіваних знайомств, знятих з неба зірок, захоплених вигуків та щасливих очей.

Якими будуть десяті «Флюгери»? Такими ж непередбачуваними, як і завжди. Тільки трохи урочистішими і старшими на рік.

Першого дня, у неділю 29 квітня, фестиваль розпочне фанк-джазовий гурт «Free Breath», який буквально виріс на «Флюгерах». Добро і любов із нового альбому «Internal» запрезентує київська «AtmAsfera». Настрій циганського балканського весільного божевілля створить польсько-сербський гурт «Tsigunz Fanfara Avantura». Завершить вечір глибока автентична українська містика проекту «ДахаБраха».

День другий, 30 квітня, почнеться із етно-джазових обробок народних мелодій Бойківщини, Лемківщини та Любельщини полько-казахстанським проектом «Angela Gaber Trio». Знаний у Львові польсько-український проект «DagaDana» обіцяє потішити своїх шанувальників ще більш несподіваним мікшуванням стилів, інструментів та інтерактивів. Бадьорою сумішшю одеського фольклору, балканської і клезмерської музики запросять до масових танців молдавські, російські та українські музики із «Пушкин Клезмер Бэнд». Ніч надійде під вишукані інтерпретації бойківських, лемківських та гуцульських пісень одного з найкращих слов'янських етно-джазових гуртів - «Tolhaje», етнічних українців із Польщі. На початках фестивалю «Флюгери Львова» «Tolhaje» презентували свій перший альбом і відразу завоювали серця тисяч прихильників в Україні. Тепер вони приїдуть на «Флюгери» з новим альбомом «Stereokarpaty».

Цього року 1 травня «Флюгери Львова з Бучач» прокидатимуться із новою надією Львова та новим викликом йому же ж - молодим, зухвалим, іронічним та водночас ліричним «ГИЧ Оркестром». День трударя «ГИЧ Оркестр» розпочне своєю працею, а про неї хлопці кажуть таке: «ГИЧ делікатно грає екстравагантну музику».

А вже увечері у вівторок виступатимуть першопрохідці українського джазу, люди які із 60-их років у Львові грають джаз і не втомлюються досі - «Dzyga Jazz Quаrtet». Потужний урбаністичний фанк заграє не надто розпіарений, проте дуже професійний київський проект «Vinipuz Mob». Майстерне поєднання джазу, фолку і клезмерської музики запропонує нова зірка польської сцени «Project Grzegorza Rogali», який виник завдяки знайомству у «Берклі-Коледжі» польського тромбоніста Ґжеґожа Роґалі з ізраїльською саксофоністкою Саґіт Зільберман. На «Флюгерах» до «P.G. R.» приєднається відомий львівський барабанщик Ігор Гнидин і не покидатиме сцену до завершення. А залишиться Ігор тому, що завершуватиме «Флюгери» гурт, без якого вже не можливо уявити цей фестиваль - «ShockolaD». На «Флюгерах» «ShockolaD» вперше представить пісні зі свого нового альбому «World».Такими обіцяють бути «Флюгери» на своє десятиліття. І, як завжди, окрім обіцяного, на «Флюгерах Львова з Бучач» нас чекають експромти, нічні сейшени або що вже підкине життя. Фестиваль це може собі дозволити - за його плечима вже десять років досвіду.

Так було досі. Цього року буде ще краще.Програма 2012

29 квітня, неділя

із 17 год.:

«Free Breath» (Україна)

«AtmAsfera» (Україна)

«Tsigunz Fanfara Avantura» (Польща - Сербія)

«ДахаБраха» (Україна)30 квітня, понеділок

із 17 год.:

«Angela Gaber Trio» (Польща)

«DagaDana» (Польща- Україна)

«Пушкин Клезмер Бэнд» (Україна-Молдавія-Росія)

«Tolhaje» (Польща)1травня, вівторок10:15 - Прокидання з «ГИЧ Оркестром»

із 17 год.:

«Dzyga Jazz Quаrtet» (Україна)

«Vinipuz Mob» (Україна)

«Project Grzegorza Rogali» (Польща-Ізраїль-Україна)

«ShockolaD» (Україна)


Переглянути більшу мапу

Сайт фестивалю: http://dzyga.com/

на головну

Коментарі: Додати коментар
21.04.12 17:04
кролик
Крутий фест вже неможу дочекатися...


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ