Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

20 серпня 2013  13:47    Василь Радковський

Фестиваль Захід 2013 - як воно було

30 тисяч людей побували на фестивалі Захід що відбувся на Львівщині 16-18 серпня. Цього року виступило 50 гуртів з України, Білорусії, Молдови, Росії, Австрії.

Як і минулого року фестиваль почався з кілометрових черг для обміну квитків на браслети, котрі цього року вперше були не паперовими, що є рідкісним для українських фестивалів. Черга утворилася ще з самого ранку. Серед натовпу ходили чутки що поламалася система, і усі квитки показуються недійсними. Загалом у черзі потрібно було вистояти близько 2-х годин. За що стомлені від спеки відвідувачі неодноразово вигукували в сторону організаторів своє "ФЕ". Як і минулого року ця проблема так і не була вирішена. Багато людей приїхали на фестиваль ще в четвер, а обмін почали тільки у п'ятницю, з 11-12 години. Цього року додумалися відкрити вхід збоку фестивалю і люди змогли за цей час поки йде його черга розбити намет.

Про програму

Цього року програма фестивалю була більш ніж насиченою. На всі події встигнути було просто нереально, на 3-х сценах одночасно відбувалися виступи різних колективів тому приходилось кидати монету куди іти.

Серед учасників фестиваль були: Механічний Апельсин, Cherry-Merry, We Are!!!, Acloneofmyown, Freddy Marx Street, Dance Party. Dance!,Dance!, Larz Reller Band, Sideburns Party, Сестри Тельнюк, Dimicandum, Серцевий напад, Viter, Latur, Vera Lingua, Rocky Leon, Sciana, The Retuses, Alina Orlova, Фліт, Stoned Jesus, Брем Стокер, Триста8ісім, Карна, Веремій, Один в каное, Dalai Lama, Аддис Абеба, Кожаный Олень, Анна, Skinhate, Тостер, Сергій Жадан та Собаки в Космосі, Los Colorados, Крихітка, The Вйо, O.Torvald, Бумбокс, Noize MC, Скрябін, Zdob Si Zdub, Воплі Відоплясова, Ляпис Трубецкой.

Також на фестивалі відбулися літературні читання, серед яких були Сергій Жадан та Любко Дереш. Поміж музичної програми можна було подивитися виступ театральних колективів таких як Improv Group, Метр, Wind of Change, Drumтеатр, Театр тіней та світла див.

Про виступи

Першого дня найкращими виступами за нашою версією були виступи Брем Стокер і Skinhate на малій сцені, а на головній хедлайнери першого дня - РОЛЛІКС та Noize MC.

Роллікс виступив на фестивалі останній раз, оскільки призупинив своє існування. І насправді хлопці виклалися на всі 100% це був один з найкращих на нашу думку виступів гурту за весь період їхнього існування.
Noize MC для більшості відвідувачів був невідомою групою з Росії. Але хлопці дали просто неймовірний концерт, віддача публіки неймовірна, в одному з інтерв'ю сказали що їдучи сюди планували просто відіграти і поїхати, але тепер хочуть повернутися на фестиваль на наступний рік.

Другого дня фестивалю програма якісної музики збільшилась. Гуртів було багато але виділимо найбільш цікаві. Як і минулого року досить непогано свій сет відіграв гість з Австрії Rocky Leon задавши настрій 2-го дня фестивалю.
Виступ Скрябіна багато відвідувачів називає найкращим на фестивалі. Віддача була неймовірна. А коли на біс гурт виконав не радіо-форматну Натаху фестивальний народ розірвав на "4 кавалки"
Варто зазначити що виступ Скрябіна співпав з днем народженням Андрія Кузьменка котрий його справляв на фестивалі.
Після Скрябіна вийшла група Бумбокс. Нажаль цього року виступ можна вважати провальним. Хоча хлопці і відіграли добре але залишилося враження що вони не вписалися у програму, багато людей покинуло фестивальне поле. Так як фестиваль був на грані розриву Бумбокс явно зі своїм камерним звучанням не вписався.
Поки на сцені грав Бумбокс на Арт сцені відбувся найочікуваніший виступ львіської акустичної групи Один в каное, що творилось в залі тре було бачити. В невеличкий зал що вміщає якихось там 100 людей набилося близько з пів тисячі. Люди тіснились хто як міг. Від такого апаратура явно невитримувала, раз-пораз пропадало світло, звучання теж підводило явно несподіваючись на таку кількість людей.
Поки на арт сцені виступали Один в каное свій неймовірний виступ розпочав культовий гурт ВВ. Що вони витворяли на сцені тре було бачити, видно хлопаки святкували день народження Кузьми на славу... Але це тільки додало запалу. Скрипка неодноразово залазив на риштування сцени, ходив у маси, залізав на звуко-режисерську будку. Своїми Весна і Танці змусив людей відсипатися неодну годину.

У третій день найбільш очікуваними виступами були неймовірні танці від Zdob Si Zdub та білоруську навалу від Ляпис Трубецкой.

МІНУСИ, ФЕ, ЧП
Загалом мінусів порівняно з попередніми роками стало менше. Були певні недопрацювання. І можна було навіть не зауважити їх як би не одне але.
Охорона фестивалю. Як і минулого року так і цього враження від фестивалю тільки зменшує. Якщо минулого року зауваження були несуттєві то тепер їх дуже багато. Особисто для автора цієї статті бажання відвідати фестиваль Захід з тими ж охоронцями відбив.
Охорона поділялася на 2 групи. Які дійсно працювали, дивилися за порядком, ловили порушників так і тих хто таким чином дістав волю для своїх знущань. Вважаючи себе вищим від інших.
Ось 2 коментаря з групи в соціальній мережі які цілком відображають те що відбувалося.

- "15 серпня близько 22:00-23:00,вздовж біо-туалетів по дорозі йде групка гопів(близько 15 чоловіків) в чорних спортивках,які цілеспрямовано розпихали всіх хто йшов назустріч.При мені хлопець з містечка просто промовив "обережніше" за що одразу ж получив тричі в лице і був повалений на землю. На наступний день бачив вже цих же хлопців у футболках "волонтери". Збс,бидло гопи які днем так старанно працюють,висміючи усіх учасників за їх вигляд,вечором ходять між палатками вишукуючи поодинокі підвипивші компанії тупо луплять людей. Це є факт,багато хто чув вигуки "О,вон і ще один патлатий!" Після чого людей били навіть коли ті вже лежали на землі. Чесно, те що бачив на свої очі наводить мене на думку,що якщо поїду на наступний фест,то буду брати з собою травмат,і просто стріляти цих сук так само ввечері ,які користуються тим що вони працюють на фестивалі."

Варто сказати і те, що так само як і 15 числа так і по завершені фестивалю, можливо та ж сама група людей, ходила і чіплялася до людей. В одному з епізодів був перевернутий біо туалет з дівчиною.

- "Деякі мамалєтки реально чуть від насне схопили тягла. Були адекватні хлопці, яких знаю і поважаю, але деяка наволоч почепила на себе бейдж охорона і думає шо йому все можна і він бог і може бурити і обзивати людей які на 10 років від нього старші. Над цим треба ввести контроль і набирати адекватних людей в охорону, бо мало бракувало до того, щоб деякі особи поїхали звідти передчасно з поломаним всім...і не допомогли б йому ніхто,і бейджик теж. Порада - не набирайте в охорону малалєток зі стадіонів, їм стінка на стінку бавитись, а не з цивіізованими людьми працювати."

Тому організаторам вартує подумати добряче на наступний рік як організувати охорону, і не набирати бидло у волонтери.

На фестивалі був один смертельний випадок. Помер Сергій Рибак (Фішер). За неофіційною версією обірвався тромб.
Друзі та родичі збирають кошти на похорон і допомоги сім'ї - 0931954007 Володя (Гаш)

Як би там не було фестиваль відбувся на славу. Чи може він бути ще кращим, можливо. Побачимо наступного року. Всім до зустрічі на - ЗАХІД 2014!!!

Окрема вдячність всім тим людям котрі з суботи на неділю неподалік душових кабінок співали ДВА РАЗИ НЕТ. Зірваний голос і болять пальці від гітари.

Ну і незабутнє відео після виступу Zdob Si ZdubДжерело: http://fest4u.com

усі новини

Коментарі: Додати коментар
24.08.13 10:39
ravro
Жаль що свиснули тамбурин... А так то було круто
20.08.13 22:47
danik
тоже зірвав голос з тими кулєгами шо "два рази нєт", ше досі говорити важко))
20.08.13 18:32
Льоня
ну та, з такою охороною наступного разу відпадає будь-яке бажання їхати на той фест


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ