Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

29 квітня 2014  13:21    Василь Радковський

Черемош - ФЕСТ: або Що варто знати про фестиваль.

На днях FEST4U провів бесіду з Андрієм Мельничуком. Нагадаємо - це людина-ідейник. Саме йому належить ідея проведення фестивалю Черемош-Фест. Про що розповів організатор, читайте в ексклюзивному інтерв'ю.



- З чого все почалося, та як виникла ідея Фестивалю Черемош-фест?

- Ми шукали спосіб привернути увагу громадськості до болючої проблеми карпатських річок. Їх взялися забудовувати мінігесами.
Мінігеси – гідротехнічні споруди із подвійною метою: з одного боку - знищення карпатських річок; з іншого - відмивання грошей шляхом зеленого тарифу.
Фестиваль, що спочатку планувався як невелика еко-мистецька акція, потрапив у певний тренд етно-фестивалю, і зупинити наступний розвиток подій вже не було ніякої змоги.

Минулого року багато речей не можна було називати своїми іменами – тоді як в 2014 році з тим все простіше. Зараз інформацію можна подавати не завуальовано, без надмірних алюзій та рефлексій.
Для нас найважливіше, щоб люди сприймали Черемош-Фест саме як екологічну, громадську акцію, а вже потім як розважальний фестиваль. Тому такі актуальні в’ю для нас є дуже важливими.

- Яка основна ідея фестивалю, та який основний меседж має донести фестиваль до відвідувачів?

- Збереження карпатських річок – саме такий масштаб питання, яке може бути вирішене активним втручанням громадськості.
Ми звертаємося до людей – перестаньте переливати з пустого в порожнє, слідкувати за мексиканським серіалом новин – від вас там все одно нічого не залежить. Взагалі, немає доступу до режисерського пункту. Почніть наводити порядок у своїй голові, довкола себе. Черемош, інші карпатські річки. Ви можете вплинути на світ довкола вас .
Ми не виступаємо проти чогось – ми виступаємо за, звідки і паралелі із культурою 60-их, які можна простежити в символіці фестивалю в 2014 році.

- З якими проблемами стикнувся фестиваль, чи охоче допомагають у розвитку фестивалю?

- Люди чекають з моря погоди. Надмірне психічне перенавантаження протягом цієї зими спричинило до того, що люди зачасту вимкнулися із реальності, починають оперувати геополітичними питаннями, тоді як треба просто прибрати сміття довкола своєї хати, а на це не вистарчає часу та наснаги.


- За вашими спостереженнями чи відбулись якісь позитивні зміни від проведення фестивалю і чи є якісь позитивні зрушення?

- Відчувається трохи інше ставлення на місці – якщо минулого року фестиваль сприймали як певну чудасію, то цього року ми маємо більше формальностей – нас помітили.
Ми не переоцінюємо роль фестивалю – але певною мірою увагу до Чорного Черемошу він привернув. В 2014 ми більше акцентуємо на Білому, який маловідомий туристичному загалу.
Можна простежити певні констурктивні тенденції в долині Чорного Черемошу. І фестиваль відіграє у них певну роль.

Не можемо запитати як фестиваль реагує на всі ті події, що відбулись та відбуваються у нашій країні?
Фестиваль (не плутати із приватною думкою організаторів) стверджує, що "вестися" на інформаційні провокації і якимось чином на них реагувати – ліпше викопати грядку бульби біля хати. Люди перебувають в постійному напруженні.
Фестиваль виступає в якості ВІА на фронті. В таких умовах ті ж речі робити важче – немає належної віддачі, ККД нижче. Але ми розуміємо, що окрім нас цього ніхто не зробить, і саме це виступало для мене цієї зими стримуючим фактором, коли руки чухалися.

- Чи не боїться фестиваль, що люди котрі приїдуть на фестиваль, в першу чергу приїдуть відволіктись від буденності, та всіх тих подій що відбуваються, і десь основна мета не буде почута та донесена до їх сердець?

- Ми будемо відтягувати їх від цього постійним нагадуванням головної ідеї фестивалю – інакше це буде не побоюванням, а реальністю. Людям треба направити енергію в потрібне русло. Час каміння розкидати. Час збирати. Цей процес йде по колу. Ми збираємо – і якщо що, знаємо, де ці каміння лежать.

- Що цікавого може отримати відвідувач, що побачити, де побувати на фестивалі?

- Сплави Чорним Черемошем. Екскурсії до потаємних карпатських урочищ та історичних маршрутів. Майстеркласи автентичних ремесел. Є своя компонента, пов’язана із "Тіням забутих предків" – цього року виповнилося 50 років від зйомки фільму. Зустрічі із учасниками зйомок фільму, а також іншими знаковиим людьми – керманичами, що свого часу сплавлялись по ріках лісу. Показ автентичного одягу. Буде варитися будз - карпатський сир. І це можна буде побачити на власні очі.
І, звичайно, три дні – два вечори і один ранок – концертів, представлених виконавцями із різних міст країни, і навіть один колектив із-поза її меж.

- І на завершення що хочете побажати майбутнім учасникам та відвідувачам фестивалю?

- Віри в те, що вони можуть змінити світ на краще. Що зміни в свідомості можуть відбуватися меншими втратами,що від цього процесу можна отримувати задоволення.
Немає над нами нікого, хто б міг вирішити ті питання, які є нашими питаннями.
Я можу процитувати весь текст Леннона про те, що може воно просто мрія, зате є ще такі люди, і разом світ довкола нас стане ліпшим.
Приїжджайте на Черемош-Фест!

Команда FEST4U також запрошує відвідати фестиваль цього року.
Нагадую, що Черемош-фест відбуватиметься з 2 по 4 травня у с. Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області.
Деталі за посиланням.


Джерело: http://fest4u.com/index.php?section=festivals&n=170

усі новини

Коментарі: Додати коментар
30.04.14 02:02
FEST4U
ми теж тут будемо =)
29.04.14 22:25
Артур
був минулого року, було круто, цього року їду знов, так що задвіжуємо зноу!!!!


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ