Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

6 травня 2014  18:43    Василь Радковський

Черемош-фест: “троль” Путіна, СіСіКетч, містичні Єжі, та багато музики.

Фестивальне літо open-air в Україні офіційно можна вважати відкритим. 2-4 травня у Верховинському районі Івано-франківської області, у мальовничому куточку Карпат де свої не одні вечори провели відомі українські поети, і Коцюбинський створив легендарні «Тіні забутих предків», с. Криворівні вдруге відбувся фестиваль карпатської еко—туристичної культури Черемош-фест.

«Зроби порядок навколо себе і не буде розладів в Україні!» - актуальне гасло для цьогорічного фесту.

Основна ж ідея фестивалю не тількі поєднати 3 складові: Туризм, культура, музика, а й привернути увагу суспільства до проблем екологічного характеру у Карпатах, зокрема це побудова Міні-Гес та вирубка лісів. В першу чергу це стосується місцевого населення, котре іншого вибору немає як рубати ліс та будуючи станції.

Проблема полягає в тому, що ми повинні щось протиставити цьому. Фестивалем намагаємося привернути увагу громадськості зокрема до долі Білого Черемошу. Коли в річці зникне унікальна іхтіофауна, постануть міні-ГЕС, екологія Карпат втратить свою привабливість, одночасно зміниться кількість людей що захочуть сюди приїхати відпочивати чи на фестиваль? Тому якраз фестивалем хочемо донести думку до людей про те що, туризм і є тією альтернативою, що дозволить їм вижити. Це можна спостерігати на прикладі Косова, де є багато підприємців, що спеціалізуються сувенірною продукцією. І у Верховинщини є потенціал, зокрема до розвитку водного туризму – розповіли на передодні організатори фестивалю.Розпочавсь фестиваль з показу легендарної кінострічки «Тіні забутих предків», створеної Сергієм Параджановим у цьому ж таки селещі. Опісля чого відбулася досить цікава дія, кожен міг пройтись та пошукати локації де знімалося легендарне кіно.

Як зазвичай на фестивалях проходили майстер-класи з гончарства, ткацтва. Кожен міг взяти участь і побачити як готують карпатський сир – будз, зліпити своїми руками глечик, коника чи дзвіночка, сплести ліжник чи навчитися робити вітражі.В рамках фестиваль також відбувся показ виїзного формату Косівського фестивалю «Лудинє», де демонстрували гуцульську моду, як автентичну так і сучасну. І скажу відверто подивитись було на що.

Як і минулого року основну частину розваг складали сплави Чорним Черемошем, де кожен міг спробувати свої сили побороти стихію. На превеликий жаль річка після цієї зими недосить радувала великою водою, але це було не менш цікаво. Також можна було взяти на прокат двоколісного коня.

На фестивалі кожен міг долучитись до малювання спільного величезного фестивального полотнища, котре маємо надію буде мандрувати фестивалями і радувати всіх відвідувачів.
На “Черемош-фесті” Петро Буяк презентував мистецький проект своїх містичних “єжів”, котрий включав елементи драми, міфології та імпровізації.Музичну ж частину на фестивалі "Черемош фест 2014" наповнили Гуцульська капелла Миколи Ілюка «Гуцули», рок-капела Гуцули з Косова, Петрос з Ворохти, канадсько-український проект Lemon Buchet Orchestra, ужгородський Триста8ісім, франківські Кораллі, Фліт та Перкалабські Придатки, Чумацький шлях з хмельницька, чернівецькі Гуцул Каліпсо, десант з Києва в якості Фолькнерів, ТаРута, ДримбаДаДзига, Kozak System та Сергія Підкаури, львівські Один в каное, Тернопільські Los Colorados та Вертеп з Дніпропетровська.

Також на Черемош фесті чекали “зірку” 1980-х Сі Сі Кетч, навіть “Перкалабські Придатки” заспівали про “Сісікейч”. Нажаль дорога була погана і вона не змогла добратись.

На завершення фестивалю відбулося два сюрпризи: на фестивалі виступив французький мандрівний музикант Rockin' Robin, що подорожує автостопом і зараз якраз направляється до Австралії, а другим сюрпризом став завершальний виступ невідомого піаніста з Євромайдану.

З мінусів фестивалю це мала кількість туалетів, майже практична їхня відсутність. Оскільки нових не було, а ті що залишились з минулого року були в жалюгідному стані, хоча коли вже фестиваль проходив їх трохи полагодили. Але тим неменше можна було бачити небо і потиснути руку сусіду. Майже як у Сочі  Ще один великий мінус фестивалю це звук. Апаратура котра там стояла більше підходить до закритих приміщень ніж до відкритих площ.Також можна сюди віднести момент не зовсім вдалого донесення до людей головної ідеї фестивалю – Проблеми екології Карпат. Багато хто так і не зрозумів для чого проводиться фестиваль. Тому на наступний раз ці моменти потрібно буде вирахувати.

До незручностей потрібно віднести добирання. Виїхати з Верховини було досить проблематично. Всі перевізники були заняті. Як би не самоорганізація людей то прийшлось би спати на Верховинському автовокзалі. Ледве викликали фактично останній автобус на 60 чоловік. Хоча ця незручність більше розглядається як пригода. Яких загалом не бракувало.

- Чесно кажучи спочатку я була настроєна що я буду втомлена холодом добиранням, але фест і дорога зарядили мене позитивом. Крутий міст для перевірки вестибулярного апарату, супер крута лаундж зона + супер Роганівська точка з найдобрішою продавщицею))) А найбільше сподобалось що не було купи народу, всі на позитиві, можливість зблизька побачити всі гурти, кругом гори, природа...... всі усміхнені і купа нових знайомств – розказала одна з відвідувачів фестивалю Леся.

Як вже стало доброю традицією – фактично кожен фестиваль святкує весілля. Цього разу це були головний ідейник фестивалю Черемош-фест Андрій Мельничук та Ольга Валуєва. З нашої сторони хочемо привітати новоспечених молодят і побажати щастя, здоровя і всього найкращого!!!! А фестивалю розвитку!!!!

Загалом фестиваль вдався. Цьому сприяла погода, місце проведення, музична програма та організація.

Читайте також:
Як воно було на першому еко-туристичному фестивалі Черемош фест-2013 можна прочитати тут

Черемош - ФЕСТ: або Що варто знати про фестиваль

Фото надали: Михайло Мельник та Наталька Гаврисишин

Джерело: fest4u.com

усі новини

Коментарі: Додати коментар
Поки що коментарів нема


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ