Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

16 травня 2013

7 ЛЬВІВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ ФЕСТИВАЛЬ

Львівський міжнародний дитячий фестиваль (ЛМДФ) – це фестиваль фестивалів, кожен з яких має свою окрему мету, а всі разом вони демонструють дітям і їхнім батькам багатогранність та безмежність можливостей для розвитку, дають поштовх для розвитку творчого потенціалу дитини в різних сферах діяльності.

Місця проведення: Палац Мистецтв, Львівська обласна бібліотека для дітей, Львівська центральна міська бібліотека для дітей, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Центр творчості дітей та юнацтва Галичини, УДЮМКи, міський Палац культури ім. Гната Хоткевича, Палац учнівської молоді, Львівський обласний театр ляльок, Перший український театр для дітей та юнацтва та інші.

Організатори: Громадська організація «Форум видавців», Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада.

Мета: Забезпечення різностороннього розвитку дітей та юнацтва, культивування активного способу життя через залучення їх до різноманітної розвиваючої діяльності та активного відпочинку: читання, творчості, розвиваючих ігор. Виховання життєздатного і соціально активного молодого покоління українців. Сприяння розвитку патріотизму та національної свідомості у підростаючого покоління, здатного поціновувати та примножувати культурні надбання українського народу. Розвиток духовно-ціннісних орієнтацій та естетичних потреб особистості; інтеграція у світову культуру; формування і розвиток соціальних контактів, у т.ч. міжнародних.

Завдання:
- активне залучення дітей всіх вікових категорій та різних соціальних груп до різноманітних сфер діяльності, що сприяють їх духовному та фізичному розвитку, з використанням найкращих методів української педагогіки; - розвиток пізнавальної активності дітей, підлітків та молоді шляхом забезпечення, збереження, підтримки та подальшого розвитку читання як духовного потенціалу суспільства; - формування свідомої громадянської позиції, виховання патріотизму, любові до української культури, поваги і зацікавлення іншими культурами; - популяризація активного дозвілля серед дітей та підлітків шляхом творчої діяльності, пізнання духовних і культурних цінностей українського народу, фізичного вдосконалення, спілкування з іншими людьми; - активне залучення до процесу дитячої діяльності батьків, педагогів, психологів та інших зацікавлених осіб шляхом спільного проведення заходів, просвітницької роботи, інформування щодо можливостей організації сімейного дозвілля.

Цільова аудиторія: діти і молодь зі Львова та Львівської області, в тому числі з інтернатів, дитячих будинків, малозабезпечених родин та діти в потребі, їх батьки, освітяни, працівники культури, гості. Орієнтовно 100-120 тисяч осіб.
Попередній досвід та компетентність: Фестиваль започатковано 2002 (до 2006 р. в межах «Форуму видавців у Львові»), з 2007 – як окремий захід під назвою «Форум видавців – дітям». З 2011, у зв’язку з тим, що відбувся ребрендинг та розширилися межі фестивалю, захід має назву Львівський міжнародний дитячий фестиваль (ЛМДФ). У 2011 в межах ЛМДФ вперше відбувся Фестиваль дитячої творчості і мистецтва. Сформоване коло партнерів, в тому числі, з інших країн, яке постійно розширюється. Потік відвідувачів і учасників заходів зростає з кожним роком, кількість відвідувачів 2012 року – понад 25 тис. осіб. Подія активно висвітлюється у регіональних та центральних ЗМІ.

ГОЛОВНІ ПОДІЇ ФЕСТИВАЛЮ:

1. ЧИТАЦЬКИЙ МАРАФОН
Дата проведення: 19 квітня – 19 травня 2013

Місця проведення: загальносвітні навчальні заклади, дошкільні навчальні заклади (за згодою), внз (за згодою), бібліотеки для дітей м. Львова та Львівської області.
Залучені партнери: Головне управління освіти і науки ЛОДА, Управління культури ЛОДА, Управління освіти ЛМР, Управління культури ЛМР, Львівська обласна організація НСПУ, Львівське відділення інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ, АУП, ЛОБД, ЦБС для дітей м. Львова, районні ЦБС для дітей, видавництва, книготорговельні структури, громадські організації.

Мета: Популяризація української літератури і особливо місцевих авторів, виявлення читацької компетенції і культурних пірориеттів, підвищення загальної ерудиції, якості читання і культурної компетентності, ознайомлення дітей та молоді з творчістю сучасних українських письменників, особливо місцевих, шляхом зустрічей з ними, обговорення книжок, в т.ч. класики, анкетування, проведення конкурсів і вікторин для виявлення літературної компетентності дітей та молоді; залучення читачів до публічних бібліотек.

Цільова аудиторія: учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, гімназій, ліцеїв, студенти ВНЗ I-IV рівнів акредитації м. Львова та Львівської області.

Місця проведення: Дитячі, юнацькі та інші бібліотеки м. Львова та Львівської області, що обслуговують дітей; ДНЗ, ЗОШ

Основні заходи:
1. Зустрічі з українськими письменниками, журналістами, перекладачами, видавцями у форматах авторського вечора, круглого столу, майстер-класу та інших.
2. Майстер-класи, об’єднані під назвою «Література від А до Я», з літературної творчості, перекладу, редагування, літературної критики, ілюстрування, видавничої справи, бібліотечної справи.
3. Проведення анкетування учасників для дослідження якості читання

2. ПАРАД ТА БАЛ УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ. 16 травня 2013 р.
Фестиваль починається грандіозним парадом, що проводиться за сприяння Управління освіти Львівської міської ради: понад 1500 дітей в костюмах літературних героїв, спортсмени, танцювальні й театральні дитячі колективи у супроводі гурту барабанщиць та духового оркестру з прапорами та іншою символікою фестивалю крокують центральною частиною міста до Палацу мистецтв, запрошуючи на фестиваль. У подвір’ї Палацу відбувається дефіле і вручення нагород переможцям конкурсу костюмів. Після параду діти в костюмах літературних героїв запрошуються до участі у казковому балі.

3. ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ «КНИГОМАНІЯ» – це головна складова ЛМДФ, комплекс подій, спрямованих на популяризацію читання серед дітей та підлітків. Завдяки спілкуванню з відомими людьми й участі в різноманітних цікавих заходах діти переконуються, що читання – це не тільки корисно, а й цікаво та весело.
• Зустрічі з українськими та іноземними авторами, літературні читання та автограф-сесії триватимуть усі дні фестивалю.
• Акція «Книжка від зірки» відбуватиметься щодня за участі «зірок» спорту і шоу-бізнесу. Кумири читають дітям, розважаються з ними, фотографуються, проводять експрес-конкурси на знання літератури з врученням призів – книжок від видавництв-партнерів.
• Палаці мистецтв щодня відбуватимуться квести. У кожній команді буде письменник, який розповідатиме дітям цікаві історії про Львів, про літературних героїв, вчитиме фантазувати і розповідати цікаві історії. Вручаються нагороди переможцям.

4. ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ І РЕМЕСЕЛ
• Творчі майстерні: 50 видів майстер-класів з різних видів творчості та ремесел загальною тривалістю 120 годин. Це найбільша кількість різних майстер-класів у межах одного заходу, які досі відбувалися в Україні.
• ВПЕРШЕ: екологічні воркшопи з мистецтва ‘up cycling’ та ‘re-cycling’ – перетворення старих і непотрібних речей та упаковок на нові й оригінальні декоративні вироби, прикраси, сувеніри.
• Унікальний майстер-клас зі створення коміксу. Діти створять свого героя і зобразять його пригоди у вигляді коміксу.
• Кульмінацією фестивалю є створення дітьми великого (розміром 20 м) художнього панно, яке є продуктом колективної творчості всіх бажаючих.

4. СПОРТИВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ. Проводиться вперше.
Мета: залучення школярів м. Львова та області до публічних заходів, пов’язаних з пропагандою активного здорового способу життя, виховання культури підтримки і вболівання. Основні заходи: дитячі змагання з різних видів спорту; показові виступи юних спортсменів, презентації спортивних федерацій та секцій; майстер-класи професійних спортсменів, рухливі ігри на свіжому повітрі, «Веселі старти» та ін..
Цільова аудиторія: переможці спортивних змагань з різних видів спорту, учні шкіл м. Львова та Львівської об ласті

5. ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ. Проводиться вперше.
Мета: розширення сфери вживання української мови, її збереження, дослідження і розвиток.
Цільова аудиторія: учні шкіл м. Львова та Львівської області, представники громадськості, науковці, письменники, видавці, бібліотекарі.
Партнери: Головне управління освіти і науки ЛОДА, Управління культури ЛОДА, Управління освіти ЛМР, Управління культури ЛМР, Львівська обласна організація НСПУ, Львівське відділення Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ, АУП, Національний університет «Львівська політехніка», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка, видавництва, Львівська обласна бібліотека для дітей, Львівська міська бібліотека для дітей, громадські організації.

6. ФЕСТИВАЛЬ НАСТІЛЬНИХ ІГОР «ІГРОВА СФЕРА». Проводиться з 2012 р. Широко презентується ще один розвиваючий та захоплюючий спосіб дозвілля – настільні ігри. Під час фестивалю функціонуватиме ігротека, відбуватимуться ігрові турніри в режимі нон-стоп. Відбудуться прем’єри настільних ігор відомих українських авторів. Буде названа найкраща настільна гра року.

7. ДИТЯЧА КНИЖКОВА ПРЕМІЯ «ЛЕВЕНЯ». Вручається з 2010 року. Перша незалежна премія в галузі дитячої літератури.

8. ЯРМАРОК ДИТЯЧИХ КНИЖОК. Проводиться з 2007 року. Учасники – видавництва дитячих книжок, періодики, аудіо- та відеопродукції, ігр та іграшок. Учасники платять за участь, вхід для відвідувачів безкоштовний.


Загальний бюджет Фестивалю складається з внесків:
- обласного бюджету;
- бюджету міста Львова;
- ГО «Форум видавців»;
- партнерських організацій.

Бюджетні кошти витрачаються на:
• оренду приміщень;
• підготовку, організацію і проведення заходів;
• продюсування; сценарій, сценографію, оформлення, ведення, виступи артистів;
• інформаційний, рекламний та PR супровід заходу;
• проживання українських письменників в готелях і гуртожитках (гостьових кімнатах);
• дизайн, додрукарську підготовку, виготовлення, тиражування та розповсюдження друкованих та електронних матеріалів;
• оренду звукового, світлового, конференційного та іншого обладнання;
• перекладацькі послуги.
Переглянути більшу мапу

Сайт фестивалю: http://bookforum.ua/article/953/7+%D0%9B%D1%8C%D0%B2%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D0%B

на головну

Коментарі: Додати коментар
Поки що коментарів нема


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ