Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

22 серпня 2012  21:33    Василь Радковський

Як воно було і чим запам'ятався Захід 2012

Цими вихідними неподалік Львова прогримів одни з найбільших і масовіших музичних фестивалів на західній частині України - фестиваль Захід. Про те, як воно було, читайте далі.

На фестивалі цього року працювало 3 сцени – Головна музична, мала музична сцена та театрально-поетична.

Як і минулого року музична частина фестивалю була сильною, адже за 3 дні фестивалю виступило більше 50 колективів з різних куточків України та світу. Тому кожен міг знайти для себе щось своє.

Також діяла ярмрка, де проводились майстер класи з вишивки, боді-арту, гончарства, малярства на склі, різьби по дереву, ковальства та багато іншого де кожен міг долучитися до виготовлення тих чи інших виробів.

Але про все попорядку.

Вже з перших днів продажу квитків було видно що цього року на фестивалі буде аншлаг тому квитки приходилось додрукувати. Перші відвідувачі потягнулись до фестивального містечка ще у четвер, і вже над вечір окупували пала точне містечко. Але незважаючи на те дехто все ж таки не потрапив на виступи RockyLeona, Атмосферу тому що як і минулого року організатори неврахували найбільшого негативу – довгі черги, щоб поміняти квитки на браслети, стояти приходилось від 1,5 до 2-х годин. Тай почали їх роздавти тільки за 2 години до концерту. Через що у більшості людей виникнули негативні емоції ще перед початком фестивалю. Черга зменилась ближче до 6-ї години і вже рухалась досить швидко.

Порівняно з минулим роком територія фестивалю булла обгороджена додатковим парканом, і включала у себе як в який день 5-6 пропускних пунктів. Тому на території фестивалю були справжні поціновувачі мистецтва та музики. А вхід для місцевих вже не був безкоштовним, як практикувалось раніше. Через що відвідувачі могли спокійно відпочивати. Проносити міцні алкогольні напої цього року було заборонено, хоча все ж були і такіяківигадували як цю заборону обійти. Була велика кільсть відпочиваючих з дітьми, що не може не радувати.Хоча дана обережність трішки завдавала незручності тим хто жив у палаточному містечку оскільки щоб туди потрапити потрібно було переходити через фестивальний майданчик або ж кругом через озеро. До незручностей можна віднести також те що не було інформації де і що відбувається, програмка була тільки на головну сцену.
Приємно вразило те що був добре організований трансфер між Львовом і фестивальним полем. Курсувало декілька великих автобусів. Оскільки ми їхали машиною ми не скористалися даною можливістю, але за це потрібно похвалити оргів.

Розваг на фестивалі, окрім музики, вистачало . Можна було постріляти з пневматичної зброї в трьох тирах, постріляти з луків та піднятись по надувному скалодрому. Прийняти участь в майстер класах, хоча багато відвідувачів так і не знайшов їх, бо не знав де вони проводяться. Як зазвичай погода на фесті була хорошою, всі три дні стояла спека, тільки раз пішов невеличкий дощ, котрий мало хто запримітив.

Тепер перейдемо до виступів колективів

Перший день міжнародного фестивалю «Захід» відкрив РокіЛееон - справжнісінька легенда сучасного каліфорнійськогорегі. Торік його сонячна й життєрадісна композиція QuitYourWhining! («Досить скиглити!») буквально «підірвала» Інтернет а п’ятничного вечора фестивальну публіку. А вже після крутого початку фесту грав у фрізбі, фотографувався, та просто собі тусувався.

Після чого були яскраві виступи Брем Стокера, Atmasferи, ФлайzZzи на які вже почали підтягуватися люди, котрі вистояли в довжелезній черзі. Після них вийшов ще один гість з Білорусії – Крамбамбуля що грає в стилі поп-рок з іронічними текстами. Під час їхнього виступу підтягнулась білоруська делегація, яка була досить чисельною, що іноді здавалось що фестиваль проходить не в Україні, а десь в Білорусії.Вбільшості вони приїхали підтримати своїх виконавців, оскільки в Білорусії з фестивалями ситуація невтішна, та й Ляпіси особи нон-грата.

Продовжили концертну програму Тінь Сонця, O.Torvald, Тартак. Тут відбулись певні зміни у порядку виступу, і Тартак виступав після Тінь Сонця. Як завжди масово, гучно, круто з стандартним слемом, та стрибанням у публіку.А вже під вечір вийшов найважчий хедлайнер першого фестивального дня ТОЛ. Який завершив перший день на головній сцені.

Після чого відновились виступи на малій сцені – родзинкою якої був виступ групи Анни та Мерви в досить незвичному акустично – романтичному форматі.

Допоки на головній сцені відривались під шалену музику, в цей час на арт сцені відбувались майстер-клас з акторської майстерності, досить цікава вистава «Одинадцята заповідь, або ніч блазнів» від театру «МИ», незабутній виступ акустичний виступ групи Маринад, а завершилось все показом короткометражних фільмів від Wiz-Art «Найкраще з фестивалю Wiz-art 2012»

Другий день фесту розпочався досить швидко. Вже з самого ранку почались перші саун чеки, а ближче до 12-ї години почались виступи на малій сцені.

До фестивального містечка почали приїжджати все більше і більше людей, зокрема білоруси що приїхали спеціально на ЛяпісаТрубецкого. Хоча був і такий що спеціально їхав на ТОЛ. Але запізнився на якихось 6 годин. Хоча в кінцевому результаті не пожалів.

На фестивалі одружувалися Роман та Люба які їздили замками України і вирішили одружитися на фестивалі. Що цікаво прийшлось шукати дружбу на місці, почесну місію ніс вокаліст гурту «Гуцул Каліпсо». Поки хтось був на весіллі на арт сцені проходила вистава вербатіум «Ау! Сказане мільйонам.» від театру «Гармидер». Згодом на сцену вийшов Артем Полежака котрий своїми віршами під акомпанемент барабанів заводив публіку і заставляв задумуватись над життям. Особливі оплески зібрав під час читання вірша на політичну тему, де всі хором співали – Мій президент гопник!!!

Тим часом на великій сцені того дня виступали ВІА «Магазіг», Пан Пупец – котрі після виступу ходили по фестивальному містечку і розважали людей, GreenSilence, GreenSilence, АннА, Bandurband, Крихітка, Юркеш, Роллікс, після чого на сцену вийшов один з головних гостей фестивалю ЛяписТрубецкой.

Третій день фесту як зазвичай є релаксичним, оскільки багато хто їде додому, але це не про фестиваль Захід. Адже в цей день відбулось декілька визначальних подій на музичній сцені.

Перш за все це поява нових учасників фестивалю Dance Party! Dance! Dance! На котрий приїхало досить багато людей з східних країв нашої країни.

І якщо таких груп як Серцевий Напад, Оратанія, Кораллі, The Вйо вже привично бачити на музичних майданчиках нашої країни, то виступ групи Тостер велика рідкість. Адже вже років 10 група є неіснуючою і за весь цей час виступала на декількох важливих концертах, зокрема збиралась на 10-тя. На фестивалі Захід група відзначила своїх 15-ть і порадувала всіх як старими творами так і трьома новими що були присвячені Кровосісям і Януковичу.Дещо розчарувала Qarpa, тому можна було піти трохи перепочити адже кожен наступний з трьох гуртів міх завершувати концертну програму.

Спершу публіку підірвали The Вйо і налаштували на головну подію фестивалю виступ молдовської групи ZdobSiZdub котра останній раз виступала на Галицькій землі майже 10 років тому.

Багато хто ніколи нечув їх вживу, а хто і зовсім, але після виступу думаю всі запалились любов’ю до цього самобутнього гурту. Досить символічною вийшла кінцівка їхнього виступу. Коли вони підійшли вклонитися після виконання на біс вдячній публіці, звукач включив славнозвісну пісеньку AC/DC - Highway To Hell і декілька тисячна публіка разом з музикантами поєдналась в якомусь неймовірному пориві емоцій, котрий неможливо передати словами. Хто цей момент пропустив багато чого втратив.

Вже після них на сцену вийшла остання група яка завершила цей неординарний, цікавий, самобутній фестиваль – Бумбокс для яких цей виступ був першим на фестивалі.

Варто окремо виділити звучання яке можна віднести до мінусу, моментами світло. Загалом великій сцені нехватало потужності. Було і таке що мала і велика сцена перекрикувала одна одну. Але це означає тільки одне – фестивалю Захід потрібно шукати більшу територію, він розширюється і з кожним роком набирає обертів, а якщо врахувати те що на наступний рік буде ювілейний 5-м і на фест потягнеться все більше людей, і можливо збільшиться кількість учасників, звук на сцені повинен бути напорядок вищим. Також не тільки на наш погляд потрібно збільшувати кількість фестивальних днів до 4-х. Бо ту кількість емоцій просто неможливо переварити. І залишається відчуття чогось недослуханого, непобаченого, невідчутого.

Ще запам’ятався фестиваль великою кількістю людей з різних куточків України, Росії, Молдови ну і Білорусії. Були також і з дальнього зарубіжжя. Як завжди великою кількістю нових знайомств, зокрема веселим хлопакою котрий ходив по фестивалі і шукав кохання, свинками котрі бігали між ялинками та великою кількістю випитого пива.Надіємось на наступний рік будуть враховані всі промахи, яких насправді вже було менше ніж минулого року і знову всі ми зустрінемось на цьому прекрасному фестивалі Захід - 2013!!!Джерело: www.fest4u.com

усі новини

Коментарі: Додати коментар
25.08.12 09:38
Юля
Крутий фест був!!! Вже хочу на наступний!!!
22.08.12 22:32
Сергій
на фестивалі не був, але після такої статті наступного року обов'язково поїду на цей фест. Дякую автору за такий детальний звіт.
22.08.12 21:59
Оксана
Була 2 дня, жаль що незмогла побувати на Бумбоксі. Дуже все сподобалося, тільки оця довжелезна черга за браслетами трішки спортила настрій, адже їхала з Семфорополя, а тут ще 2 години на сонці. Але то таке, наступний рік приїду знов, тут круто.


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ