Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

27 вересня 2012  23:13    Василь Радковський

Як воно було на останньому open-air цього літа фестивалі Республіка!!!

Як воно було на фестивалі Республіка.
21-23 вересня у Кам’янці-Подільському на Поділлі пройшов другий за ліком фестиваль «Республіка» під девізом «Мистецтво - наша зброя», котрий за традицією проходив у Старій фортеці, де свого часу під вартою сидів знаменитий Устим Кармелюк. Як і торік Старе місто перетворилося на велике полотно вуличного мистецтва у всіх його проявах.
Минулого року фестиваль отримав нагороду як кращий мистецький фестиваль України, а цього року на нього з’їхалось у декілька разів більше фестивального люду. За деякими підрахунками за три дні фесту кількість відвідувачів сягнула майже 7-ми тисяч. На фестивалі можна було зустріти людей зі Львова, Одеси, Харкова, Донецька, Києва, Рівного, Криму, Запоріжжя, Тернополя, Хмельниччини, Луцька з якого було 30 автобусів. Також були гості з Білорусії, Росії, Чехії, Грузії, Польщі та Молдови, а ще був один гість з Нью Джерсі, котрий приїхав на фестиваль автостопом і загубив взуття. Не кажучи вже про велику кількість літераторів, музикантів, художників та пересічних туристів.
Порівняно з минулим роком, коли місцеві органи влади не завжди йшли на зустріч, цього року вони були більш привітними, можливо, щоб лишній раз попіаритись, хоча фестиваль є антикомерційним і антиполітичним, тому можна сказати, що можновладці дещо прогадали, і пішло це все на користь мешканцям Камянця-Подільського, в котрих з’явились ще декілька розмальованих фасадів будинків.


Цього річ на фествалі працювали декілька команд з Білорусії, Польщі, Іспанії, України. Серед яких EtamCrew, Ultraboys, Tetris, Kislow, Факел, Графіт – котрий нажаль таки не домалював через роботу «всіма улюбленої» міліції. Також були райтери з Одеси, котрі приїхали на фестиваль без офіційного дозволу на малювання. Як вони нам сказали, вони не хотіли щоб їх ставив у якісь рамки, це малюй – це не малюй. Тому всупереч закону створили декілька шедеврів, що будуть милувати око жителям Кам’янця, і надихати на певну думку, а вже хто що собі буде думати - так це їхня справа. Художнє полотно збільшилось до 2000 кв.м. порівняно з 500 кв.м минулорічного фесту.
Незважаючи на холод і невеликий дощ, вже у п’ятницю у фортеці перед головною сценою зібралось близько 3000 людей. Така ж кількість люду минулого року була тільки на другий день, і то можливо ще менше.


У перший день з самого ранку до місцевої Ратуші почали зносити старенькі телевізори, котрі в процесі обмінювали на 3-дневні фестивальні квитки. Загалом зібрали близько 20 зомбоящиків. На питання, що ж в подальшому відбувається з тими коробками, головний організатор Андрій Зоїн сказав, що складаються для подальшого використання в якійсь акції, а оскільки їх ще не так вже й багато то про акцію не роздумували. На пропозицію масово розбити телевізори відреагували суперечливо, адже фестиваль також дбає про чистоту довкілля, а в тих старих телевізорах міститься рідина, котра забруднює атмосферу. Тому це невихід. Пропонували придумати ідею як би можна було їх використати, і якщо ідея буде доброю, то наступного року реалізується.
У рамках фестивалю проводилась еко-акція, у рамках якої орієнтовно 100 добровольців протягом 3-х днів допомагали очищувати каньйон річки Смотрич від пластику та побутового сміття.


З анансованих акцій таких як буккроссінг, фрімаркет та фотосушка відбулася тільки фотосушка що проходила за Ратушею. Нажаль мало хто зміг її знайти, тому всі пошуки були марними.



Загалом на фестивалі тільки дві сцени, з тих які анонсувала програмка. Денна, що була біля ратуші та головна у фортеці. На денній сцені виступали місцеві гурти, та групи, котрі мали виступати на інших сценах. Не виправдали очікування анансовані у програмці сцени, які насправді взагалі і не зводились, а це - Зелена сцена, нічна сцена, Art-cinema, та акустична сцена на валах.


Ось що каже одна з відвідувачів фестивалю:
Дуже позитивні місцеві гурти, з усіма фотографувались і роздавали автографи, в публіці дуже гарно себе поводили з фанатами. Стосовно «звйозд»: їх тут стільки – що навіть по програмці важко зорієнтуватись хто, та коли виходить на сцену, при цьому, що ця клята програмка взагалі брехлива, і практично не співпадає з дійсними планами організаторів.
До мінусів організаторів потрібно віднести кількість вбиралень, адже 8 штук на 7000 людей це - нічого. За 2 дні фестивалю їх загадили так що приходилось терпіти і йти шукати ресторацію. Через таку «велику» кількість туалетів, фортечні мури і не тільки, мусять вмиватися величезною кількістю дощу. Без гумаків туристам небажано всюди заходити.
Також є зауваження до освітлення, точніше його відсутності. Хоча в переддень фестивалю мури і прилегла територія, на якій розмістилась частина наметового містечка, освітлювалася прожекторами. А наступні 3 дні їх чомусь не вмикали.
Стосовно душу: у перший день стояла деревяна кабінка, котру багато хто сприймав як 9-тий туалет адже ніякої води там не було. Вже десь ближче до вечора була проведена вода. Система була досить цікавою. Хочеш води – йди у фортецю – включай воду – мийся – знову у фортецю вимикати. Час від часу вода в дзюравому шлангу зникала. На другий день кабінка несподівано зникла, що сталося з нею ніхто так і не знає.
Музична частина фестивалю була чи неєдиною позитивною та сильною складовою, хоча не всі заявлені гурти змогли виступити. У перший день фесту можна виділити 4 гурти, котрі задали жару на наступні дні фесту. Відкривала фест місцева група Lions, що напередодні стала переможцем відбіркового конкурсу, соліткою котрої є запальна дівчина з басухою.



Дуже нервово поводились Табула раса на сцені – їм то музика не підходила по якості, то ще щось – в кінці кінців вони оправдались і сказали, що будуть грати як вийде. Мотиви пісень трошки відрізнялись від тих, які пам’ятались з території А і шкільних років, але переважно прозвучали саме ці славнозвісні суперШЛЯГЕРИ )) А ще публіка та панки їх зустріли вигуками «МОСКАЛИКИ!» через те, що здебільшого вони звертались до публіки на російській мові.



«Kozak System» порадував запальним козацьким роком та розігрів замерзлу публіку, яка стукала зубами від невеликого дощу. Після цього гурт «O.Torvald» заспівав нову пісню.


Закривала перший день фестивалю група - «АННА», котра після попередньої обіцянки всіх напоїти – запросила на сцену двох волонтерів і вони в трьох разом з лідером гурту роздали фанатам порізані кавалки кавуна. Після чого всі поєдналися у неймовірному екстазі. А хто мав трішки сили і мужності брали участь у слемі.



Ввечері мали показувати фільм, але «кіна не було». Тому довелось тулитись до вогнищ, де збирався фестивальний люд.


Другий день фестивалю був більш насиченим різноманітними подіями і став наймасовішим. На початку другого фестивального дня відбулася прес-конференція за участю організаторів - Андрія Зоїна, Олі Чайковської, Іванни Мартинів та українських райтерів Kislow та Коробкова. На 15-ти хвилинній літучці обговорили як виник задум організувати фестиваль, його підготовку, фінансовий бік фестивалю, згадали про минулорічні досягнення.
Загалом ідея фестивалю зародилася ще 3 роки тому у Андрія Зоїна котрий майже 10 років проживаючи у Іспанії перейнявся ідеєю робити добрі справи просто так. Всі виручені кошти з продажу квитків ідуть на оплату оренди сцени, звуку, кранів що піднімають рейтерів та фарбу. У роботі рейтерів використовується фарба досить високої якості, тому як мінімум 10 років зроблені малюнки не втрачатимуть своєї яскравості. Якщо ж брати фінансову складову то на один 9 поверховий фасад витрачається близько 30 000 грн.
Підготовка до фестивалю почалася ще у листопаді минулого року, адже потрібно було пройти багато погоджувальних інстанцій, та підкилимних розмов. Фестиваль на першій його стадії планували зробити блукаючим, але через корумпованість суспільства зупинились на Кам’янці, де місцеві органи більш лояльно ставляться до таких атракцій.
Загалом же організатори при реальній пропозиції будуть готові розглянути ідею проведення у інших містах. Як зазначили організатори вже є задум провести подібний фестиваль у Хмельницькому.
Також згадали про еко-акцію, ідею фрімаркету і як зазначалося вище про акцію обміняй телевізор.
Ближче до вечора фортечні мури збирали у своїх стінах численний десант білорусів, що приїхали підтримати своїх земляків, та фестивальників.


У цей день програма була непередбачуваною. Вже з самого початку заявлена програма була перемінена і одні гурти виступали замість інших. Певно тільки Кожаний Олень виступав по програмі. Після чого растаманського настрою додав білоруський гурт АддісАбеба, у заявленій програмі мали виступати останніми. Ще одними гостями з Білорусії, котрі вимушені жити за межами своєї Батьківщини була революційно настроєна група Ляпіс Трубецкой. Як зазвичай Міхалков читав перед кожною піснею свої репліки, котрі за декілька цьогорічних концертів вивчили всі напам’ять, тому за роботу з публікою йому великий мінус. Але якби там не було, в кінцевому результаті довів всіх до неймовірного екстазу. Також під час виступу Ляпісів відбувся перформенс: білоруські художники намалювали на фанерному листі зображення злого дядька котрий управляє народом і гасло, ідея перфоменса - "Время управлять самим!"


Під час виступу численний люд повалив "міцну" огорожу, де вже була задіяна охорона, котру якраз і бачили лише в Ляпісів, хоча саме під час його виступу творився найбільший безпрєдєл у фан зоні. Всі товклись, обливались пивом-водою, що ледве не розтовкли камери фотографам.
Як замітила одна з фотокореспондентів: добре – що бейджик собі сховала в кишеню, бо би зірвали!


Після несамовитого Ляпіса на сцену вийшов ще більш несамовитий та одіозний персонаж, якого знають за участю у багатьох проектах, Піпа зі своїм @-Трактор, котрий дещо налякав публіку своєю неймовірною енергією. У свої немолоді роки Піпа задавав темп, що не кожен з молодих може гнатися за ним.


Якщо ж відзначити несподіванку дня - так це виступ турецької панк групи Deli Gomlegi, котра для багатьох стала відкриттям цьогорічного фестивалю. Особливо порадували коли переспівали пісню групи Кіно - Мама-Анархія, під яку фестивальну публіку повністю розірвало. Хто пропустив цей виступ нехай кусають собі лікті.



На третій день нарешті потеплішало, холодна вода з дзюравого шлангу не була вже й такою холодною, можна було помитися. Але вже без кабінки. У 3-й день непорозуміння з програмою змусило фестивальний люд кочкуватися у фортечних мурах, щоб не пропустити жодного гурта адже цього вечора виступали багато нашумівши - LosColorados, PurPur, OtVinta, The Вйо, Оркестр Че, котрі на відміну минулорічної акустичної програми, постали у всій своїй красі, а Михайло Кабанов знову влаштував виставу, апогеєм якої стало рвання на собі скотчу. Також на фестиваль потрапила Полтавська група ModernLab що проїжджала мимо і виявила бажання виступити.


Закривали ж фестиваль гості з білорусії DrumEcstasy, котрі знову ж таки стали ще одним відкриттям для більшості фестивального люду.



Також варто згадати про героя минулорічного та цього фестивалю, відомого ловеласа і секс-символа Республіки, Дядю Юру, який показував молоді як потрібно відриватися.
Підчас фестивалю провели два імпровізовані флеш-моби: Один біля сцени де всі дружно Шуфлювали, другий у палаточному містечку на валах під гаслом "Покажи світу ср@ку", що зібрала сильну половину людства.
В останню ніч біля фортечних мурів відбувся імпровізований Джем-сейшин від групи Петровичі, котрі приїхали на прохання Бурого з Карпат просто собі потусити. Били по цимбалах близько години і зібрали біля себе всіх, хто ще залишились у наметовому містечку.

Фестиваль зевершився. Були проколи, були недоопрацювання, були проблеми з посадкою на організований транспорт, були хороші моменти і недуже, але загалом фестиваль пройшов успішно. Надіємось що наступного року врахуються всі проколи, Адже згадайте той самий Захід попереднього року. Провали були у всьому, але цьогоріч пройшло все бомбезно.
Вартує на наступний рік ввести у фестиваль частину просвітлення, де би доносилась сама ідея фестивалю, щоб люди приїжджали не тільки потусити, але й активно прийняти участь у розбудові нового суспільства.
Вже через місяць стартує підготовка до наступного фестивалю Республіка 2013, є можливість перепочити, переосмислити та підготуватись до сплеску емоцій, котрі приносить мистецький фестиваль. Як і минулого року фестиваль знову має можливість претендувати на звання найкращого мистецького фестиваль 2012 року!!!


P.S. Нажаль у перші години фесту в нас зламався фотоапарат, рятувались як могли.




























Фестиваль Республіка 2012


Більше фотографій тут


Як воно було на Республіці - 2011



Матеріал підготували: Радковський Василь та Соловій Ліля

Джерело: www.fest4u.com

усі новини

Коментарі: Додати коментар
30.09.12 14:16
Льоня
до Іри: захотілося побувати, бо звіт дуже класно написаний, з гарним настроєм, просто, але мальовничо, ніби сам там був.
30.09.12 00:03
Іра
хоч не була на фесті але хоча б почитала як там було. І чесно кажучи заздрю всім хто там був...
29.09.12 21:33
rvr
Минулого року було менше людей, це раз, по-друге це не комерційний фест і бабло з нього незаробляється, по-третє минулого року був перший раз і сам камянець ніхто незнав
По четверте невканало з ярмаркою мясної продукції.
Загалом фест вдався, так були проколи, але основна ідея загалом була реалізована. Фест не для того щоб напитися...
29.09.12 21:29
Таня
лайно!!!!!!!!!хвалять сбе...а організації взагалі не було....порівнюючи з минулим роком!!!!!
29.09.12 21:11
Назар
а мене на тих фотках нема - не доїхав я до фесту ... ех...
29.09.12 20:56
зоя
О І я тут на фотках!!!
29.09.12 20:11
Tomy
Очень понравилось, много друзей нових, впечатлений, Немного программа лажала но било круто!!! Всем спасибо!!! Республіка Forever!!!!


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ