Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

15 серпня 2014  04:28    Лілія Соловій

ZAXIDFEST 2014. Як це було на фестивалі Захід 2014.

Команда FEST4U повернулась з ZAXIDFEST ще декілька днів тому, але емоції ще досі не вщухають. Нагадаю, що цей неймовірний вікенд припав на 8-10 серпня 2014 року.






Шалене життя в цій «країні» ще досі віддається у пам’яті. Можна із впевненістю сказати, що фестиваль ZAXIDFEST це ще одна карликова карликова країна – цього року її населення склало понад 20 000 осіб. І насправді за 6 років (а ZAXIDFEST уже вшосте проводиться) – всі ці люди вже як рідні, дехто з них бачиться лише один раз у рік і це завдяки фестивалю Захід. Місце проведення звичне с. Родатичі, що у Львівській області, поблизу Городка. Майже половина відвідувачів прибули на фестиваль ще задовго до його початку. У місті Львові, яке відігравало транзитну роль у проведенні цього фестивалю, ще з 6 ранку пожвавився рух фестивальників. Ідентифікувати таких молодих людей було геть не важно: одяг і взуття для походів, великий чи малий наплічник/рюкзак, з стирчачим з нього карематом, ну і звісно дуже задоволене лице. Яке показує всю радість того, що відбуватиметься на вікенд. Адже фестивалю чекали дуже і дуже давно. І у зв’язку з останніми подіями в Україні дуже багато фестивалів було відмінено. Але не ЗАХІД. Команда Fest4U також прибула ще 7 числа. Територія призначена під намети як і у платному, так і безкоштовному містечку була уже в більшості зайнятою. Скільки ж відвідувачів очікується, якщо їх вже ого-го, а фест почнеться лише взавтра.









Дуже добре було видно масштаб наметового містечка вночі та ввечері, коли на пагорбі ген-ген далеко починали загорятись вогнища. Як же все проходило ?
Організаційні моменти:
Дуже сподобалась робота волонтерів та охорони. Цих людей одразу можна було впізнати по спеціальній формі і вони знали УСЕ. Крім того ще з четверга були доступними буклети з картою ZAXIDFESTу і детальною програмою.












Такі карти можна було отримати як на вході, так і в інформаційних наметах на території фестивалю. Поведінка охорони відрізнялась від минулорічної. Охоронці стали більш ввічливими. Перевірка браслетів проходила по-різному. Найбільший пік черги був звісно в ті години, коли прибували електрички. Чомусь здається, що вагони були заповнені лише тими хто їде на фестиваль. Але сканування коду і узгоджена робота волонтерів дозволяли дуже швидко пропускати навіть дуууууже довгі черги.








Хто не встиг придбати квиток – перед головним входом розташувались намети концертних агентств, які продавали квитки. Для поселення в платне наметове містечко видавались спеціальні білі, уже паперові браслети, які видавались уже на другому вході – вході в наметове містечко.
Наметові містечка розміщувались у різних місцях. Безкоштовне – безпосередньо по дорозі до Головної та Рок-сцен. І Займало дуже велику територію на пагорбі.




Платне наметове – виправдало очікування – розміщення в лісі (зауважу, що комарів там не було, а здавалось, що вода та ліс..) Причому слід зауважити, що було проведено спеціальну електропроводку – і вночі, хто повертався в платне містечко – міг з легкістю відшукати свій намет. Містечко освітлювалось. Населення платного містечка мабуть не таким очікувалось, бо намети розміщались практично по всьому лісу – майже аж до шосе. Хоча зважаючи на таку велику відвідуваність – нічого дивного.
Дощу ми не замовляли, тому, ігнорувалась також і заборона купання в озерах.









Ранок починався з купання. Для декого так проходили усі три дні. Вода була жахливо брудна, та все ж це не зупиняло нікого, аби остудитись у цю спеку. Це купання в фестивальні дні – можна було зрівняти з відпочинком на Лазурному березі. Для чемних фестивальників діяла численна кількість душових кабін, де можна було скупатись і привести себе в порядок.
Для тих хто приїхав на авто облаштували платну паркову 50 грн / 3 дні. Це дуже смішна ціна. Порівнюючи, що в місті Львові, на деяких паркінгах вартість години складає від 10 грн.
Господарі фестивалю організували на фестивалі декілька медичних пунктів. Волонтерів – медиків також можна було зустріти і в натовпах коло сцени.
Питання чистоти та гігієни теж були вирішені. Біо-туалети розміщувались коло кожної зі сцен, при вході і також дуже багато у наметових містечках.
А от проблемі з питною водою слід приділити більше уваги. Вранці, та в обід коло цистерни з водою шикувались метрові черги. І розходились вони зовсім не скоро. Іноді стояти за водою приходилось більше ніж годину. Вихід був – купували воду на точках харчування.




В кожному наметовому містечку діяли пункти підзарядки телефонів.




Оскільки село знаходиться в зоні слабкого покриття, мережа на телефоні пропадала частенько, що дуже виснажувало акумулятори. Для того аби підзарядити телефон, чи будь-який інший пристрій можна було посидіти в цьому наметі і знову повернутись за зв'язок. Такі дрібниці, але ж які важливі для багатьох.
Ну і харчування. Пивних наметів було вдосталь. Годували там переважно фастфудом і напівфабрикатами. Звісно, що ціни були завищені іноді в 2-3 рази, на усе. Але кожен мав вибір або у закусочних, або на вогнищі готувати гречку. Звичайно, для не вибагливих покуштувати на природі улюблений ход-дог – це як райська насолода.

Концертна програма

Щоденно паралельно діяло три сцени: головна, важка і keep calm.
Важко відвідати усе, тому переважно усі ще до початку Фестивалю вже визначились з програмкою. Хлопці з важкої сцени дуже старались їхні виступи відрізнялись від тих з головної сцени лише тим, що публіки було менше. Але саме тут проходили найжорсткіші слеми, і люди відривались нереально круто. На рок-сцені виступали Серцевий Напад, Sciana, неймовірні Jinjer, Тінь Сонця, Ektomorf, Skinhate, Фліт, Мольфа, Тостер, Blood Brothers, Роллікс та інші.










Оскільки сцена була повернута лише під незначним кутом до безкоштовного наметового містечка, це неймовірно тішило усіх його мешканців якісним звуком, навіть під час саундчеків.
На великій сцені в перший день виступали Коралі, Rocky Leon, Noize MC, Скрябін та ClawFinger.










Що ж охарактеризувати цей день без емоцій неможливо. Дуже запам’ятався найпозитивніший і найсонячніший виступ Rocky Leon. У хлопця настільки сильна внутрішня позитивна енергетика, що на цьому фесті її вистарчило і на нього і на всю публіку. Тартак зі своїм фірмовим стрибком в натовп – «танцюйте покидьки – це ваше свято!» …. Потім Скрябін – нереально запалив публіку – перші штовханини в слемах коло великої сцени, кумедні коломийки з телефона і послання за бугор до дядька Путлєра з «прямим підтекстом!» - перше виконання гімну України !!!!




Найбільше вразили Noize MC – хлопці не побоялись приїхати – вони чи не єдині, хто приїхав з Росії на ZAXIDFEST і при цьому не побоялись прокоментувати свій приїзд.




LUMEN, які в переддень початку фестивалю відмовились по банальних політично некоректних причинах яскравий приклад дії інформвійни на підсвідомість росіян. Виступ Нойзів був маніфестом проти Інформаційної Війни не лише у нас, але у світі.
Закривав цей день шведський гурт Clawfinger – вони нереально «подряпали публіку кігтями» - нереально крутий гурт.




Другого дня в саму спеку на виступі гурту Перкалаба влаштували масове обливання водою, шкода, що ті, хто влатував найпилючніший слем на важкій сцені не встиг прийняти свіжий душ.
На великій сцені можна було почути ТНМК, Брати Гадюкіни та Ляпис Трібєцкой. Вищезгаданий гурт Lumen на великій сцені замінили на О’ Torvald. Хай кусають лікті – Lumen пропустили грандіозний фестиваль. Впевнена втратили по принципу велику кількість своїх прихильників.







Для тих, хто був присутнім коло Великої сцени другого дня, Ви учасники історичної події – це передостанній виступ уже легендарної групи Ляпіс Трубєцкой. В кінці місяця можна буде почути їх в живу востаннє ще у Києві. І після цього, як було анонсовано учасниками гурту раніше, Ляпіс Трубєцкой припине своє існування.




Ну і третій заключний день – завершили Карна, Здоб ші Здуб, ВВ та Анті-флаг. Цей день порадував не лише якісними хедлайнерами справжнього року, але й неймовірним заходом сонця.



Під час виступу ВВ дуже багато пар відправили в небо китайські ліхтарики, що створювало особливу атмосферу.



Люди водили хороводи під етномотиви Zdob Si Zdub, танцювали і відривались під запальних Воплі Відоплясова. Але найбільше здивував Anti-Flag. Американська група нереально зарядила всю публіку. Слем відбувався впродовж всього виступу, але десь посередині шоу Кріс Баркер попросив розступитись і допоміг утворити найкрутішу «воронку» для слему. Вони влаштували дуже великий слем. Просто слів не вистачає описати той стовп пилюки і той рівень адреналіну, який був там. Я на мить пожаліла, що сама являюсь дівчиною. Бажання екстимальних відчуттів не вдалось задовольнити по причині того, що дівчат одразу ж виставляли за межі слему. Ех. Завершилось це все тим, що учасники Анті-Флег !!! спістились разом з інструментами в натовп. Це неймовірні відчуття. Не хотілось завершення. Хотілось продовження.
Ну і звісно Keep Calm і акустична сцена. Це окрема автономія дуже дружньої атмосфери і якісної музики.







Нічна сцена діяла лише два дні – вночі – після завершення виступів на головній сцені і до 4 ранку. Там грали Illusions, Zapaska, Drum Тиатр та Dakh Daugters.
Паралельно з двома іншими діяла і Keep Calm сцена. За три дні на ній виступило багато класних гуртів. Які також цілком справедливо могли б виступати і на головній сцені : The Вйо, Один в Каное, Плесо, Qarpa, My Atlas, Vivienne Mort, Acloneofmyown, Lakeway, Гич Оркест, Фіолет та інші.







Неймовірна атмосфера панувала тут під сценою. Дуже близьке спілкування Артистів з публікою і звісно маленький хор всім відомого гімну «Путін … ла-ла-ла!»
Не можу не згадати, про автограф- і фото-сесії після виступу з гуртами. Вони відбувались практично з кожним учасником фестивалю, деякі артисти (особливо учасники Великої сцени) часто спускались до натовпу, щоб насолодитись виступом наступного гурту.
Ну і звісно не можу не сказати про ведучих. Традиційно Мячик і Віка. Ви неймовірні факели ZAXIDFESTy. Так запалити публіку вмієте лише ВИ.





Фестивальний люд
Офіційна статистика фестивалю підтверджує великі масштаби фестивалю Захід. Налічувалось понад 20 000 відвідувачів. При чому сюди приїхали не лише затяті фестивальники, але й ті, хто вперше побував на ЗАХОДі чи взагалі на фестивалі. Були гості з Польщі, Білорусії, був гість із США, і навіть Росія мала свої представників (що не може не порадувати в такий час), але звісно більшість - це УКРАЇНЦІ (хоча представників було багато з різних міст, переважно кожен 5-й був або зі Львова, або з Києва, або з Дніпропетровська. Якщо перелічити всю географію, то можна писати дуже, дуже довго.







Бажання виразитись переповнювало майже усіх – переважно це комбінезони тварин, піжами і дуже велика кількість футболок на політичну чи патріотичну тему.
Зустрічались люди у дуже цікавих костюмах (дівчинка – вождь індіанців в піжамі з черепами, хлопці в шотландках, дивні головні убори, але загалом, саме такі люди створювали цю неповторну атмосферу.




Фестивальний люд особливий, кожного дня у підніжжя сцени лунали привітання «Слава Україні! Героям Слава!», а ще співався гімн України і було записано наймасштабніше послання до пана Путлєра. При чому український народний гімн лунав до цієї особі дуже часто і в тому числі від артистів.

Інше
На території фесту діяло дуже багато тематичних наметів, які іноді вели бесіди і в політичному забарвленні. Проводились МК на тему співпраці з органами міліції, або як не стати рабом торгівлі, та багато інших. З розваг можна було користуватись різними послугами: зробити собі тимчасове тату, нанести малюнки хною на тіло, придбати різний крам і символіку ЗАХОДУ та звісно сувеніри.


Дні ZAXIDFEST пройшли як «щолк». Просто дуже швидко, та дуже мало. Цей фестиваль як велика родина однодумців. Якщо комусь не сподобалось, я перша жбурну в вас томатом. ЦЕ було МЕГА, це було емоційно, це просто перехоплювало дух. Усе, що відбувалось на ЗАХОДІ буде згадуватись ще дуже і дуже довго. І впевнена, що навіть наступного року, під час проведення ZAXIDFEST 2015 це все буде пам’ятатись.
Словом – це були чарівні дні. Секс, Наркотики і Рок’н’ролл.
До зустрічі на Республіці 2014 вже на початку вересня.

Джерело: http://fest4u.com/

усі новини

Коментарі: Додати коментар
Поки що коментарів нема


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ