Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

19 вересня 2013  19:32    Василь Радковський, Ліля Соловій

Фестиваль Республіка, фестиваль що закриває фестивальне літо

Цими вихідним у Камянці-Подільському вже втретє пройшов Антикомерційний мистецький фестиваль Республіка. Учасниками котрого були художники стріт арту, громадські діячі, літератори та більше 40 музичних гуртів. Хедлайнерами були Сергій Бабкін, Скай, Тартак, Louna, АддисАбеба, Республіка Паліна та Ляпіс Трубецкой.



Фестиваль по традиції проходив в Старому місті Кам’янця-Подолького з 13-15 вересня 2013 року. Ідея фестивалю Республіка полягає в антикомерційності, спрямованої на розвиток мистецтва, а також на зміну стереотипів та мислення серед молоді. Вже котрий рік отримані кошти за виручені квитки йдуть на створення великих малюнків на фасадах будинків у сірих та занедбаних районах Камянця-Подільського. Цього року фестиваль Республіка зібрав 12 талановитих художників стріт-арту, з різних країн (окрім українських, фасади розмальовували художники з Німеччини, Італії та Росії), які розфарбували близько 15 фасадів.



Хоча не усім мешканцям Камянця-Подільського подобається те що на їхніх фасадах малюють картини. Тому приходилося до кожного підходити і пояснювати ідею та мету котру переслідує фестиваль та яка буде користь від таких мистецьких акцій. Після чого мешканці все ж таки розуміли що відбувається і навіть самі вже хотіли щоб їхні будинки розмалювали.



Цьогоріч фестиваль відбувався уже втретє. За попередніми підрахунками організаторів фестиваль відвідало близько 7 тис. людей з різних терен України, а також були гості з інших країн; Польща, Німеччина, США, Молдова, Росії і звісно сусіди з Білорусії. Останні кожного року приїжджають в підтримку улюбленої, проте забороненої в Білорусії групи, Ляпіс Трубєцкой.

У рамках фестивалю окрім музичної та мистецької частини відбувались також літературні читання ( виступали як зареєстровані попередньо поети та фрістайлери, а також діяв вільний мікрофон), парад вишиванок, (взяли участь близько 100 чоловік ), соціальні акції від організації А21, яка пропагує захист українців та не тільки від випадків торгівлі людьми, Еко-акція, в рамках проекту котра знову мала на меті очистити великий каньйон річки Смотрич від побутових відходів,та відбулась за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Також відбувся ворк-шоп та лекції Тамари Злобіної журналістки та співредакторки часопису соціальної критики «Спільне» про українське феміністичне мистецтво, проблему сучасного мистецтва, стан його в Україні, та гендерне протистояння. Також як завжди на фестивалі Республіка відбулась акція по збору зомбоящиків від республіканців. Хоча цього річ кількість привезених телевізорів порівняно з попередніми роками була невеликою. Також про роль вуличного мистецтва розповіла стріт-артер з австраліїVexta, роботи котрої можна зустріти по усьому світу. Загалом же у своїх роботах художниця зображає нематеріальні аспекти – такі як мрії, навколишнє середовище, перехідний стан людини тощо і намагається знайти те що робить людину – людиною.



Сюрпризом для республіканців була роуп-акція. Умови акції передбачали суттєву знижку для власників браслетів фестивалю Республіка на стрибки з канатом. Як звично самі стрибки організовувались на найвищому мості Кам’янця-Подільського, «лань, що біжить» висотою 53 м.



Наметове містечно:

Частина фестивального люду зупинилась у наметовому містечку. Розташування наметів відбувалось у двох локаціях – відразу за муром старої фортеці, а також на пагорбах валів, що знаходились за старим замком. Для проживання фестивальників було обладнано місце водопостачання, а також на прилеглій території розміщено 9 місцевих біо-тулетів (звезені з усього Кам’янця-Подольського) і один гість – біо-туалет з Чернівців. У наметовому містечку як завжди панувала дружня атмосфера. Більшість наметів можливо і не використовувались по призначенню. Оскільки їх жителі, які подеколи зустрічаються лише раз у рік на фестивалі Републіка, проводили веселі фестивальні ночі під зоряним небом, а іноді і під дощем.









Сцена:

Загалом на фестивалі Республіка діяло чотири музичних сцени. Одна розмістилась у центрі Старого міста, на площі перед ратушею. Важка сцена та також сцена акустичної поезії знаходилась у підвалах Нової Фортеці. І ВЕЛИКА музична сцена фестивалю Республіка розташувалась на території Нової Фортеці. Як пояснив організатор фестивалю, Андрій Зоїн, фортеця являється історичною спадщиною міста, і не усім місцевим мешканцям та ініціативним групам до вподоби що у фортеці збирається така кількість людей що призводить до руйнування фортечних мурів, та йкрім цього нове місце розміщення великої сцени дозволяє відвідати фестиваль більшій кількості фестивального люду. А також є місцеві ініціативи розробити план літньої open-airсцени для різних розважальних та мистецьких заходів.







Звук:

Окреме слово хочемо сказати про звук, у перший день звук дійсно був слабкий. Організатори пояснюють, що це у зв’язку з тим, що нове місце розташування ще не до кінця обладнано для проведення таких заходів. Не достатньо освітлене і загалом проведення електроенергії проводилось паралельно зі спорудженням сцени. Наступні дні звук покращувався. І до фінального виступу звучання сцени, як говорили місцеві жителі, відчувалось до нового міста.
Розміщення акустичної і важкої сцени у приміщеннях підвалів по звуку було виправданим, оскільки виступи виконавців могли проходити паралельно і це не перешкоджало одне одному.

Рейтери:
Фасади будинків цього року розфарбовували:
Vexta(Австралія), «Д обрые Люди» (Росія), DXTR (Німеччина), Юлія Волчкова (Росія), КУ-2 (Харків), М-97 А.К.А. Матроскин (Одеса), Коробков (Харків), Дарина Момот (Харків), Вакцинація (Херсон), Пастушак (Хотин), CactuseMaria(Італія), Уляна Нешева (Київ).







Дядя ЮРА:
Фестиваль Республіка і у цьому році не обійшовся без свого головного героя, секс-символа фестивалю Республіка, головного музичного рок-критика, Дяді Юри. Він і цього разу працюючи до обіду на місцевому ринку вантажником, а після роботи відвідуючи кожен фестивальний день, створював цю символічну фестивальну атмосферу і заряджав фестивальників. Хоча Дядя Юра і являється ВІП-персоною на фестивалі Республіка, цього разу близько до сцени його не підпускали.



Організатори:
у суботу, 14 вересня відбулась прес-конференція з організаторами фестивалю, на якій були присутні, Андрій Зоїн, ідейник і головний координатор, арт-директор фестивалю Республіка, Іванна Мартинів, координатор прес-служби фестивалю Республіка, Тетяна Лотоцька , координатор музичної частини фестивалю Республіка, а також Юлія Саченко, керівник української організації А21, яка бореться проти Торгівля людьми у світі.



Організатори поділились з учасниками прес-конференції деталями цьогорічного проведення фестивалю Республіка у місті Кам’янець-Подільський, розповіли детально про арт-проект у рамках фестивалю, про критерії відбору художників для розфарбовування похмурого району міста, і про відбір гуртів для музичної частини, а також, розповіли про своє бачення фестивалю Республіки у подальшому.

Розповідаючи про художників зокрема організатори розповіли про відому на весь світ художницю Vextra, що родом з Австралії. Котра знайшла вікно у своєму напруженому графіку, до того малюючи у Нью-Йорку, Хорватії, Франції. А вже по завершенні фестивалю летить до Англії.
Як розповів Андрій Зоїн критерієм відбору художників є балансування між абстракцією та реалізмом, адже потрібно прислуховуватися до смаків людей.
Загалом же фестиваль Республіка дав поштовх багатьом стріт-артерам що до цього малювали на Республіці. Серед яких Олексій Kislowщо недавно повернуся з Франції.
Невдалось на фестиваль Республіку привести 2-х стріт-арт художників. Ліля Вен котра через хворобу змушена була залишитись у Франції, та іспанця – Борондо, у котрого змінився графік і він за день фестивалю попросив купити нові квитки в Грецію, котрі виявились досить дорогими.



Ведучими фестивалю були вже добре відомі публіці Вікторія Жуковська і Мячик Дредбол



День перший:
У перший день погода подарувала велике багно на майданчику перед сценою. Але вже до початку виступу болото висушили завдяки купі щебеню і двом копицям соломи, які розкидали самі ж фестивальники. Початок відбувся вчасно. Першими на сцену вийшли Відверті. Також виступали TheSpaceCakes, Фіолет, Фліт, VivienneMort, Тартак, Хамерман знищує віруси та Скай.







Положинський радував публіку декілька разів, вперше коли вийшов на сцену разом з Фіолетом, потім сам попросився змінити програму виступів і через це гурт Тартак виступали раніше. Все це він пояснив тим, що хотів бути присутнім на виступі своєї улюбленої групи Хамерман знищує віруси. Хамерман знищує віруси – це один з тих гуртів, яка мабуть зазнає популярності опісля смерті, як вони кажуть самі. Вони шокували публіку не лише своїм зовнішнім виглядом, бо вийшли два дорослі дядьки обмотані скотчем і повітряними кульками різних кольорів, але і текстом пісень, які виконували. Публіка фестивалю мабуть вперше їх почула на цьому виступі, оскільки спостерігали за виступом з відкритим ротом. В кінці виступу Положинський знову зявився на сцені – цього разу він гордо витягнув мобільний телефон і сфотографувався з одним із вокалістів – прямо на сцені. Закрив перший фестивальний день – гурт СКАЙ. Зі слів Олега Собчука, це був повністю роковий виступ, цього разу «Тебе це може вбити» не звучало.






Важка сцена порадувала прихильників ХевіРок Affecting, Dissent, Зворотня дія, DASH, MayofSorrow, Morphine, Suffering. З 8 години вечора діяв вільний мікрофон – охочі поділитись власною поезією висловлювались перед публікою.



День другий:

Другого дня відбувалась прес-конференція, паралельно проходила Еко-акція по очищенні каньйону Смортрича. В першій годині дня вулицями старого міста пройшлись справжні українці у рамках соціальної акції Парад вишиванок.

На музичних сценах все розпочиналось з 16 години. На великій сцені виступали FeelIT, FONTALIZA, EPOLETS, CHERRY-MERRY, ВОРСТ, JINJER, DANCE PARTY. DANCE! DANCE. Після котрих на сцену вийшла білоруська група АДДИС АБЕБА, котра вже другий рік поспіль приїжджає на фестиваль Республіка. До слова як раз на них почав збиратися фестивальний люд. Ще більшого драйву під проливний дощ, що тривав до закінчення всіх виступів, додали Кожаний Олень, LOUNA та Сергій Бабкін.
В цей час поки всі мокли на важкій сцені під несамовиті та інколи травматичні слеми відбувалися виступи Аварійного Виходу, JUSTMERRIED, Маса Причин,RespekctYourMom, TheJellyfish, Злам
Ввечері порадувала сцена «Нічної акустичної поезії», яку відкрила ВівєнМорт. А за нею виступали Артем Соловьев, JUSTMERRIED, Юля ЄфирFeat. I-KOS, Kompas, Фасоль, Респуліка Паліна, Таня Лотоцька, FeelIT. Після котрих діяв вільний мікрофон молодих претів що тривав майже до світанку.











День третій:

Третій день розпочався несамовитими танцями у Старому місті біля Ратуші. Було досить цікаво спостерігати за реакцією людей котрі спостерігали за танцюристами, що розуміючи проходили повз.
На головній сцені фестивалю Республіка в цей недільний вечір радувалиRe1IKT, RADBITE, ASEASOOL, Бахрома, Мегамасс, Ляпіс Требецкой та Республіка Поліна.



Трохи незрозуміло шо то було у кінці, маленький виступ білоруської групи, яка мені сподобалась, та пускати їх після Ляпісів не логічно зовсім – казала Даша з Нікополя.



Все це було пов’язано з комендантською годиною, а оскільки Фестиваль Республіка затягнувся то більше часу на виступ дали саме Ляпісам а вже Республіці Поліні прийшлось задовільнитися виконанням лише 4-х пісень. Хоча вони недуже з цього приводу засмутились. Адже залишили після себе хороші враження і багато нових шанувальників.

На головній сцені також мали виступати PRANA, але вони не захотіли тому їх перенесли на важку сцену.Крім них там виступали Street Fames, ANEBO, MUFFTRAIN, My*17 та Fatura. До слова коли На сцену вийшли Ляпіси всі перемістилися до головної сцени, через що деякі виступи накрились.



Цього року до організації фестивалю долучилося багато місцевих громадських організацій серед яких «Пласт», «Арт-Простір», «Чисті схили каньону», представники фестивалю «TheBestCity.UA», Фонд «Розвиток України» та Фонду імені Гейнріха Бьолля в Україні.

Як завжди буває на фестивалях вони закінчуються. Залишаючи по цьому хороші позитивні спогади, емоції. Фестиваль Республіка залишив ще й розмальовані будинки.














































Більше фотографій з Республіка-2013 можна переглянути тут


Звіт з минулого фестивалю:
Як воно було на фестивалі Республіка-2011 можна прочитати тут

Як воно було на фестивалі Республіка-2012 можна прочитати тут



Джерело: fest4u.com

усі новини

Коментарі: Додати коментар
01.10.13 18:08
jazzoleg
До Lili4ka:
Вже 1 жовтня, а репортажу все не є )
28.09.13 14:23
Lili4ka
До jazzoleg:
з концерту гурту СКАЙ підготую - ще один якісний фоторепортаж !!!
22.09.13 13:58
Алкотрешер
Хамерман знищує віруси - Я такого ше небачив, половина люду нерозуміють що діється, половина хто в гімно трешить... Василь Васильців - давай на наступний рік
21.09.13 14:14
jazzoleg
прикрасний фоторепортаж!!!
21.09.13 12:48
Коля
Ого і я тут на фото, крутяк.. Крутий фест чекаю наступного року!!!!
19.09.13 21:11
Льоня
шикарні малюночки на стінах, мені сподобалося


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ